Protože se na některé vychytávky ptáte dost často, rozhodli jsme se je uveřejnit pro všechny.

Začínáme LEPENÍM : )

 

Proč v našem sortimentu najdete jen lepidla UHU:

Na to je jednoduchá odpověď, nemusíme nikomu říkat, že jsou nejlepší : ) například česká Preciosa to řekla za nás. A ta už má, myslím si, silné slovo : )

Jak vybrat lepidlo:

Lepidlo volte vždy podle druhu lepené věci, pokud tedy lepíte něco, co Vám bude dobře držet, jako například kostička v misce volte klidně lepidlo UHU 300kg, se kterým nalepíte všechny komponenty naráz. Nebude Vám totiž tak rychle zavadat. Pokud lepíte například Rivoli a nemáte je úplně pevně zajištěny a mohlo by u nich dojít ke sklouznutí, volte raději UHU 5 min.

Jak upravit povrch:

VŽDY  a tím myslím VŽDY odmastěte obě lepené plochy. Můžete použít odlakovač, ale my používáme technický benzín. Věřte, že v tomto případě se vyplatí pro něj do obchodu zaskočit.

Jak a k čemu upevit:

Mnohokrát jsem slyšela o polystirenu, není to zrovna vydařená volba. Jeho kuličky Vám nedovolí zapíchnout například pusetu přesně jak chcete a hlavně z dalších řádků pochopíte, že i další manipulace s ním není ideální.

Osvědčila se například "kulička" alobalu a úplně nejlepší se nám jeví drátěný kancelářský program : )

Jak lepidlo rozmíchat:

Vždy použijte lepidlo z obou tubiček a to v poměru 1:1. Řádně promíchejte.

Jak vytvrdit:

Tvrzení je velmi jednoduché. Běžně STŘÍBRNÉ šperky vypalujeme na 70°C 10 minut v troubě.

!!!!!! BIŽUTERII NEVYPALUJTE !!!!!

 

Dalším, hlavně v létě propíraným tématen je ČERNÁNÍ STŘÍBRA a proto pojďme na něj : )

 

Na úvod bych ráda podotkla že, veškeré u nás prodávané komponenty u kterých je uvedeno Ag 925 jsou ze stříbra ryzosti 925/1000. U každé položky, která je vyrobena z drahého kovu, musí být podle zákona ve faktuře uvedena ryzost, tedy poměr ryzího kovu slitině.
Mimo jiné jsme registrování na puncovním úřadě ČR, který je samozřejmě kontrolním orgánem pro prodej drahých kovů.
Námi zakoupené komponenty podrobujeme namátkovým kontrolám a to ať už prováděných námi, tak  Puncovním úřadem ČR.
 
O “oxidaci” jak se tomuto jevu obecně říká, je možné říct v jednoduchosti jen, že je zcela normální běžnou záležitostí. SULFIDACE jak se tento jev ve skutečnosti jmenuje se objevuje zcela nahodile, většinou však v návaznosti na chemickou reakci (většinou v létě, kombinace pot, krém, parfém, mýdlo) a také v zimě v závislosti na nemoci (zánět v těle). V žádném případě se nejedná o reklamovatelnou vadu, ale o běžnou vlastnost tohoto drahého kovu.
Tato tmavá vrstvička se dá běžně vyčistit leštícím hadříkem z naší nabídky, který nejenže šperk vyčistí, ale zároveň jej napasivuje (zanechá tenký povlak, který oddálí dalšímu zčernání, případně zlátnutí, červenání).
Rozhodně nedoporučuji žádné domácí pokusy s vařením alobalu či čištěním zubní pastou...
Pokud je však povlak silnější, případně šperk nedovoluje čištění hadříkem, například díky jeho členitosti, doporučuji profesionální čištění ve zlatnictvích.
Pokud chcete sulfidaci stříbra téměř zabránit, jedinou existující variantou je rhodiování stříbra.
 
Pokud máte ještě nějaké dotazy k tomuto jevu, neváhejte se nás obrátit.
Spoustu dalších informací je také možné najít na internetu.

K tomuto tématu bych asi doplnila další velmi podobné téma a to je záněty uší.

 Milé zákaznice, vězte, že i drahým kovem v uchu se Vám tato nepříjemná záležitost může stát. Já osobně mám alergii ma žluté zlato : ))

Alergie na drahý kov je v dnešní společnosti naprosto běžnou, jedinou možností jak se náušnic nevzdat a krášlit se dál je použití rhodiovaných komponentů. Na rhodium, které je také drahým kovem, zatím nebyla zjištěna žádná alergie.

Stejně jako sulfidace, může být i odmítavá (zánětlivá) reakce způsobena nějakou nemocí.